Projekty

Nasze projekty są zawsze dostosowane do indywidualnych oczekiwań i potrzeb klienta.  Pomagamy im i doradzamy, żeby powstający piec był wysokowydajny i wysoko sprawny. Wykorzystujemy do tego nowoczesne technologie oraz ekologiczne i naturalne materiały.

Projekt pieca jest dostosowany do indywidualnych potrzeb klienta. Wiele naszych projektów to autorskie paleniska i rozwiązania. Przy projektowaniu pieca trzeba uwzględnić wielkość budynku, zapotrzebowanie budynku na ciepło, funkcje jakie ma spełniać piec ( akumulacja, centralne ogrzewanie, centralna woda użytkowa, piekarnik, ławka) oraz design i wykończenie. Na podstawie tych danych możemy ustalić kosztorys przed wykonawczy oraz ustalić cenę pieca. Projekt pieca musi uwzględnić idealne rozmieszczenie pieca w budynku, wiadomo,że piec powinien stać w centralnej części budynku aby ogrzać dom.

Sezonowe zapotrzebowanie na ciepło jest to ilość ciepła niezbędna do ogrzania jednostkowej powierzchni lub kubatury budynku. w którym spełnione są wszystkie przepisy i normy budowlane. Umożliwia oszacowanie ile energii trzeba będzie zużyć rocznie do ogrzania domu w przeliczeniu na metr kwadratowy jego powierzchni lub metr sześcienny jego kubatury. Znając jego wartość oraz wartości opałowe paliwa i ich ceny można oszacować roczne koszty ogrzewania domu. W ostatnich dziesięciu latach sezon grzewczy trwał średnio 210 dni. Można więc obliczyć ile dziennie potrzebujemy dom aby ogrzać dom.